Jdi na obsah Jdi na menu
 


Borrelioza

7. 2. 2007
Zdravím a hned přecházím k věci.
Na prvním místě bude třeba zahájit účinnou detoxikaci. To znamená určitá omezení ve stravě a to, především tuku, který zatěžuje trávení, cukru, který překyseluje organismus, dále vyloučit alkohol jenž zatěžuje játra a kávu, která odvodňuje. Kávu lze nahradit obilnou s čekankou (caro), která navíc podporuje činnost jater. Je třeba jíst střídmě, lehčí jídla v menším množství, raději častěji. Pít dostatečné množství vody 1,5 - 2l denně. Čaj tmavý je dobré vynechat také /také odvodňuje/ a nahradit ho zeleným. Jako velice vhodné vidím i popíjení čajů jako je Lapacho ,které podporuje imunitu a detoxikaci a potom Rooibos, který obsahuje velké množství minerálů. Pro podporu a očistu střev je třeba příjmat dostatečné množství vlákniny, neboť v jakém stavu jsou střeva v takovém je celková imunita. Jako zdroj vlákniny bych doporučil koupit otruby a sníst lžíci denně /lze přidávat např. do jogurtu/. Dále je třeba konzumovat zakysané mléčné výrobky jako je jogur a kefír. Kvalitní jogurt se dá vyrobit i doma pokud je mléko přímo od krávy.
Kožní problém, se kterým si lékaři neví rady, může být následkem různých onemocnění již před řadou let. Myslím si, že velkou paseku nadělala v těle prodělaná borrelioza. To, že není žádný nález v krvi neznamená, že tam někde její bakterie nejsou. Borrelioza se léčí antibiotiky. Nezaberou li jedny, dávají se další, ještě silnější a nezaberou li ani ty, jde se do nemocnice na kapačky, kde antibiotika putují do žíly proudem. Taková léčba většinou zabere, ale nevíme jistě jestli natrvalo.
Borrelie proniká do kloubů a tam může i po léčení antibiotiky být 10-20 let bez zjevných potížích. Bolesti kloubů, záněty (a to v různých částech těla), nervové obtíže, pak mohou být po letech nastartovány právě těmito ukrytými bakteriemi.
Proto nejdříve doporučuji přeléčení borrelie .
Další věcí jsou různé gynekologické potíže. Lékaři tvrdí, že takové problémy jsou normální a běžné. Pravda je, že jsou běžné, ale ne určitě normální. Normální je být zdravý! Bylinky tady dokáží pomoci hodně. Léčbu těchto problémů bych, ale řešil až po přeléčení borelie.
Tak a teď co na borrelii.
Velice dobré výsledky jsou s Gemmoterapií. Gemmoterapie je léčebná metoda, která využívá výtažky s rostlinných pupenů, v nichž se nacházejí daleko účinnější látky než v dospělých rostlinách.
Nejdříve je třeba tělo pročistit a to, tak zvanou, březovou drenáží. Jedná se o výtažek s břízy, která stimuluje jaterní funkce, léčí revmatismus. Užívá se 1 kapka na 1kg váhy třikrát denně. Užívat tak čtyři dny. Je třeba dostatečně pít, aby tělo mělo možnost vyplavit škodliviny. Po čtyřech dnech začít užívání výtažku vinné révy. Viděl bych to tak na dvě lahvičky.

Čaj, který je třeba užívat.

100 g nať řepíku, 50 g nať mateřídoušky, 50 g kořen jehlice trnité, 25 g květ tužebníku jilmového, 25 g kořen pampelišky s natí
Tohoto čaje 2 lžičky spařit v 250 ml vroucí vody, nechat 10 minut luhovat, scedit, nesladit a mezi jídly podávat třikrát denně.


Rekapitulace:
I. čtyři dny užívat břízu - 1 kapka na 1 kg hmotnosti a to třikrát za den.
II. Pátý den nasadit vinnou révu - 1 kapka na 1 kg hmotnosti třikrát za den a využívat obě lahvičky.
III. Pít výše uvedený čaj třikrát za den. Po třech týdnech ho přestat užívat a dát sedmidenní pauzu. Po sedmi dnech opět pít čaj další tři týdny.Po této bylinné kůře ucítíte znatelné výsledky. Možná pro doléčení ji bude třeba opakovat. Některé příznaky nemoci se mohou i zhoršit, to ale znamená že se tělo léčí a bojuje. Dávky je třeba dodržovat tak, jak jsou napsané, protože zvyšování nemusí mít vždy dobrý efekt. Potom teprve by bylo vhodné pokračovat s dalšími potížemi.
Pro další informace pište na e- mail na úvodní stránce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

oprava

(klihostezka, 15. 1. 2008 8:55)

...měla jsem na mysli glycerolo-etanolový extrakt, ne etanovolový ;-))
omlouvám se.

Borelioza - topol!

(klihostezka, 15. 1. 2008 8:54)

Dobrý den,
jsem tu víceméně náhodou - z i-fauny.
Na borreliozu, pokud si vzpomínám, jsme na naší dceru po březové drenáži používali jako hlavní lék výtažek z pupenů topolu!!!
jde o glycerolo-etanovolý extrakt.
Doporučuji fy Naděje paní Podhorné, http://www.nadeje-byliny.eu/
Pak ještě něco dalšího na podporu imununity (pro malou to byl myslím habr+jedle+šíp.růže, pro dospělé se dává něco jiného...
Hodně zdraví!
i/k